Europaleta – najpopularniejsza z palet

Kiedy mamy na myśli palety, najprawdopodobniej pomyślimy o niej. O niej, czyli o Europalecie, która jest najczęściej używaną paletą w transporcie na terenie Unii Europejskiej. Z racji tego, ze wykorzystywana jest w tylu krajach Wspólnoty, jest ona standaryzowana, czyli we wszystkich krajach członkowskich ma te same wymiary. Dzięki temu pasuje do wszystkich wózków widłowych pracujących na tym obszarze i bez większych problemów może być przewożona po całej Unii.

Przedsiębiorstwo TEFRA oferuje najlepsze europalety w Poznaniu. Palety stworzono do ułatwienia transportu, a standaryzacja i rozróżnienie wynika z jej definicji. Według niej europaleta jest opakowaniem (które służy do transportu i magazynowania towarów). Sprawia to, że podlega ona szeregom regulacji prawnych – między innymi obowiązującej ustawy o odpadach opakowaniowych. Certyfikację palet wprowadzono w latach sześćdziesiątych, kiedy problem powstawania palet o wadliwej konstrukcji i marnych materiałach był bardzo nasilony. Obecnie, w praktyce to rozwiązanie jest o tyle wygodne, że kupując palety w Polce, możemy przewozić towar na terenie całej Europy i mamy pewność, że z ich rozmiarami nie będzie problemu.

Najważniejsze cechy palety Euro

Paleta Euro jest standaryzowana, to znaczy ma te same wymiary na terenie całej Unii Europejskiej. Sama paleta Euro jest oznaczona znakiem „EUR”. Z racji występowania standaryzacji i certyfikacji, paleta Euro, która jest uniwersalną paletą, może być produkowana oraz naprawiana przez każdą firmę, która posiada licencję EPAL. Europalety mogą być naprawiane, ale tylko certyfikowane firmy mogą je naprawiać. Naprawiane palety poznać można po charakterystycznym gwoździu naprawczym z symbolem EPAL.

Paleta, która zostanie naprawiona przez firmę nie posiadającą licencji, traci status palety Euro i staje się paletą uszkodzoną bądź jednorazową. Paleta Euro paleta różni się od zwykłej definicją: paleta jest opakowaniem (które służy do transportu i magazynowania towarów), którym nie jest np. paleta jednorazowa.

  Remont - jak się za to zabrać?

Gdzie w Poznaniu można kupić Europalety?

Popularność i uniwersalność palet Euro sprawia, że są one dostępne w większości skupów bądź punktów sprzedaży palet. Największym miejscem sprzedaży w Poznaniu jest TEFRA, która od dwudziestu pięciu lat zajmuje się paletami i wie o nich praktycznie wszystko. Na stronie przedsiębiorstwa znajdziemy wszelkie informacje dotyczące przedmiotowych palet, jak i kontakt do przedstawicieli firmy.

TEFRA jest również punktem naprawczych tego typu palet, więc palety uszkodzone można z powodzeniem kierować właśnie tam. Wybierać możemy z jednego z czterech punktów skupów palet na terenie Poznania, który pozwoli nam na dokonanie zakupów lub naprawy w najwyższej możliwej jakości. Na terenie województwa oferują dowóz zamówionych palet bądź odbiór palet zużytych, bądź wyrobów paletopodobnych- przy odbiorze wydawane są odpowiednie dokumenty. W przypadku pytań warto kontaktować się ze sklepem bezpośrednio i uzyskać wszystkie potrzebne informacje.

W przypadku, kiedy potrzebujmy ich w większej ilości, albo chcemy wymienić stare palety na nowe, a mieszkamy na terenie województwa wielkopolskiego, możemy skorzystać z opcji przywozu nowych i odbioru starych palet. Pamiętajmy, że palety Euro mają swoje wystandaryzowane rozmiary, ale możemy zakupić palety w rozmiarach nietypowych, które nie będą paletami Euro. TEFRA ma w swoim asortymencie również takie palety, dzięki czemu każdy znajdzie to, czego potrzebuje.