Czy kolor jest ważny w kuchni?

Jak wiele nasze samopoczucie, nastrój i wydajność zależy od naszego otoczenia. Dlatego ważne jest, aby kolor, który wybieramy do naszej kuchni, wprowadzał nas w dobry nastrój i pomagał w codziennej pracy. Odpowiedni kolor może zmienić w sobie nieprzyjemną kuchnię w przyjazne miejsce, w którym chce się spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

Jak wybrać kolor?

Wybór koloru dla twojej kuchni zależy od wielu czynników, takich jak wielkość, kształt i styl wnętrza.

1. Wielkość kuchni

Dla mniejszych kuchni najlepiej wybrać jasne kolory, biel i pastele. Jasne kolory optycznie powiększą kuchnię, natomiast ciemne kolory ją skurczą.

Dla większych kuchni można wybrać zarówno jasne, jak i ciemne kolory. Ciemne kolory w dużych pomieszczeniach wprowadzą intymny nastrój i zapobiegną zarazem wrażeniu pustki.

2. Kształt i styl kuchni

Kolor kuchni powinien pasować do stylu i kształtu pomieszczenia. Kolor musi też pasować do mebli i sprzętów AGD.

Dla klasycznej kuchni należy wybrać pastele, odcienie brązu i beżu.

Nowoczesna kuchnia powinna posiadać wyrazisty kolor. Możesz zdecydować się na jednolity kolor lub połączyć go z innym kontrastującym kolorem.

Jakie kolory wybrać?

Kolor biały

Kolor biały jest dobrym wyborem dla małych kuchni. Jasny i ożywczy, optycznie powiększy przestrzeń, doda jasności i czystości. Klasyczna biel nigdy nie wychodzi z mody, ale można także wybrać biały odcień z szczyptą szarości lub beżu.

Kolor niebieski

Odcienie niebieskiego są spokojne i kojące dla oka. Jasny błękitek może być dobrym wyborem dla kuchni nasłonecznionych, na południu domu.

Niebieskie kolory pasują do białych i szarych mebli.

  Jak montować panele szklane w kuchni? | Poradnik krok po kroku

Kolor zielony

Zielony kolor jest kojarzony z naturą. W kuchni może wprowadzić przyjazną atmosferę i sprzyjać wypoczynkowi. Zielony kolor będzie dobrze wyglądał w połączeniu z beżowymi meblami i drewnianymi dodatkami.

Kolor czerwony

Kolor czerwony wprowadza entuzjazm i pobudza apetyt, dlatego dużo restauracji wykorzystuje właśnie ten kolor.

Jasny czerwony pasuje do klasycznych stylów wnętrz, a ciemniejszy czerwony do nowoczesnych.

Kolor szary

Kolor szary jest neutralny, ale elegancki. Dostępny jest w różnych odcieniach, od jasnego do ciemnego. Szary kolory pasować do drewnianych mebli, stali nierdzewnej i sprzętu AGD.

Podsumowanie

Wybór koloru do kuchni jest ważny, ponieważ wpłynie na nasze samopoczucie i wydajność w kuchni. O tym, jaki kolor będzie najlepszy dla twojej kuchni, powinna zadecydować wielkość pomieszczenia, styl kuchni oraz twoje indywidualne upodobania. Dobrze dobrane kolory sprawią, że twoja kuchnia będzie miejscem, w którym chętnie spędzasz czas z rodziną i przyjaciółmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *