Jak ochronić ścianę w kuchni – Najważniejsze sposoby

Jak ochronić ścianę w kuchni przed zabrudzeniami?

Kuchnia to miejsce, gdzie nieodłącznie pojawiają się plamy i zabrudzenia. Raz potłuczone jajko, krople sosu pomidorowego i już mamy problem z czystością ściany. Szczególnie w kuchniach, gdzie przyrządza się dużo potraw, warto zadbać o odpowiednią ochronę. Poniżej przedstawiamy najważniejsze sposoby na ochronę ścian w kuchni przed zabrudzeniami.

1. Panel szklany

Jednym z najlepszych rozwiązań jest zamontowanie panelu szklanego nad blatem kuchennym. Szklana powierzchnia łatwo utrzymać w czystości, jest odporna na działanie wysokich temperatur i wilgoci. Dzięki panelowi szklanemu można zapobiec zabrudzeniu ścian kuchennych w okolicach kuchenki i blatu. Coraz więcej producentów oferuje także możliwość wydrukowania własnego wzoru na panelu – dzięki temu można nadać kuchni niepowtarzalny charakter.

2. Kafelki

Innym rozwiązaniem, które zapewne zna każdy z nas, są kafelki. Są one łatwe w utrzymaniu czystości i odporniejsze na uszkodzenia niż zwykła farba. Kafelki można kupić w różnych kolorach i wzorach, dzięki temu można wykreować w kuchni ciekawą aranżację. Jednakże, trzeba pamiętać, że układanie kafli to skomplikowany proces i wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia.

3. Farba i tynk akrylowy

Jeśli nie chcemy rezygnować z malowania ścian, warto zastosować farbę i tynk akrylowy, które mają właściwości wodoodporne czyli zmywania zabrudzeń będzie łatwiejsze. Farby akrylowe charakteryzują się również odpornością na działanie promieniowania UV, dzięki czemu nie blakną na słońcu. Farby akrylowe i tynki dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu można wybrać optymalne rozwiązanie dla swojego wnętrza.

4. Płyty laminowane

Płyty laminowane to kolejne rozwiązanie dla osób, które chcą zabezpieczyć swoje ściany kuchenne przed zabrudzaniem. Materiał ten jest łatwy w czyszczeniu, odporny na czynniki chemiczne i mechaniczne. Ponadto, płyty laminowane dostępne są w różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu można wykreować ciekawą aranżację kuchenną.

  Jak niedrogo urządzić kuchnię - sprawdzone sposoby

5. Tapety i panele ścienn

Jeśli chcemy, aby kuchnia była ciepła oraz przytulna, możemy wykorzystać tapety lub panele ścienne. Warto wybrać tapety zmywalne, które łatwo utrzymać w czystości. Ponadto, tapety i panele ścienne nadają kuchni niepowtarzalnego charakteru.

Podsumowanie

Istnieje wiele sposobów, aby zabezpieczyć ściany kuchenne przed zabrudzeniami. Niezależnie od wyboru, należy pamiętać, że ochrona ścian w kuchni to wydatek na lata. Im lepiej zabezpieczymy ściany, tym łatwiej będzie nam utrzymać kuchnię w czystości i estetyce, a ponadto przyjemne gotowanie będzie dostarczało jeszcze większej radości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *