Jak urządzić salon? Wszystkie triki dozwolone!

Nowoczesne salony to miejsca, w których z przyjemnością spędza się czas. Obecnie coraz więcej przestrzeni przyjmuje styl minimalistyczny. Najczęściej w miastach pojawia się tendencja do otwierania przestrzeni, więc salon najczęściej jest połączony z kuchnią. Podłogi w salonach mają różnorakie formy: zaczynając od parkietów, kończąc na ciekawych włoskich płytkach ceramicznych czy gresie. Panele laminowane o wysokiej klasie używalności sprawdzą się nawet pod krzesłami w jadalni.

Producenci coraz częściej gwarantują, że panele będą cieszyły nasze oko przez długie lata. I faktycznie- wykonanie jest tak dobre, że niektóre do złudzenia przypominają dobrej jakości podłogi drewniane. Panele wysokiej klasy są odpowiednio ciężkie, żeby dobrze przylegać do podłoża na dużej powierzchni bez ryzyka uszkodzeń i dyskomfortu akustycznego. Podobnie wygląda sytuacja przy użyciu płytek drewnopodobnych- możemy zastosować w nich ogrzewanie podłogowe, a dodatkowo mieć podłogę swoich marzeń. W dużym pokoju, łączącym w sobie wiele funkcji, obie wybrane formy wykończenia prezentują się świetnie.

Panele jak i płytki, są dostępne także w szerokiej gamie imitacji kamieni a nawet panele mogą udawać ceramikę. Nadają się nawet do tak intensywnie używanych pomieszczeń, jak salon z aneksem jadalnym, i po latach użytkowania wciąż sprawdzają się świetnie.

Oświetlenie salonu: mocno czy słabo?

Zazwyczaj salon oświetlała jedna wielka lampa. Teraz odchodzi się od takiego rozwiązania. W wielu salonach sufity są powieszane, a w nich ukrywa się lampy. Oświetlenie na listwach LED to coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie. Jeśli mamy odpowiednio wysoki salon, możemy zdecydować się na zastosowanie żyrandola. Żyrandole do salonu są niezwykle okazałe, i dają naprawdę wiele światła.

Zdecydowanie też przyciągają wzrok. Dodatkowe oświetlenie w postaci kinkietów czy tez lampek stojących na szafki pozwalają na stworzenie przyjemnej, domowej atmosfery. W nowoczesnych wnętrzach, gdzie niekiedy mówi się o ich surowości, mogą one podkreślać konkretne przestrzenie np. fragmenty ścian, obrazy, czy nawet ważne dla nas meble. Tapetowanie całego pomieszczenia również jest możliwe, pamiętać jednak musimy o tym, że wtedy tapeta nie może być zbyt wyrazista, bądź mieć zbyt ciemnego koloru, ponieważ optycznie obniży i zmniejszy pomieszczenie.

  W punkt o łazienkowym profesjonalizmie!

Aranżacje salonu z Grupą Mo

Innym ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie tapet do salonów. Po raz kolejny, po niechybnej porażce w latach ubiegłych, wracają one do łask w nowoczesnej odsłonie. Szczególnie w dużych pomieszczeniach, tapety do salonu przyklejane na jedną ze ścian wyeksponują ją i wszystkie meble oraz dodatki znajdujące się na niej.

Jeśli wiemy już, jak urządzić salon, możemy poszukiwane przez nas rzeczy znaleźć na stronie internetowej Grupy Mo (https://grupamo.pl/category/salon/) Znajdziemy tam wszystko, czego potrzebujemy, dzięki czemu możemy stworzyć nasze salony idealne. Jeśli będziemy mieć pytania, możemy skontaktować się z obsługą, która udzieli nam wszelkich informacji.