Łazienka z płytkami hiszpańskimi – czy się sprawdzi?

Jak urządzić nowoczesną łazienkę? To pytanie spędza sen z powiek wielu osobom, które planują remont lub wyposażają nowe mieszkanie. Łazienka musi być bowiem przede wszystkim pomieszczeniem funkcjonalnym. Narażona na wilgoć musi zostać odpowiednio zabezpieczona. Osobną kwestią jest również konieczność przyłączenia armatury do sieci wodno-kanalizacyjnej. Bez tego łazienka nie będzie spełniać swojego zadania. Jak zatem sprawić, by wnętrze to było praktyczne, a przy tym miłe dla oka?

Odpowiedni plan

Projektując łazienkę należy wyjść od przyłączenia odpowiednich akcesoriów do sieci wodnej. Trzeba pamiętać o odpowiednim rozplanowaniu rozmieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia. Kupując armaturę czy ceramikę należy jednak kierować się także ich walorami estetycznymi, które znacząco wpłyną na kształt naszej aranżacji. Trzeba też pomyśleć o tym, by korzystanie z prysznica, toalety czy umywalki było po prostu wygodne – zapewnijmy sobie odpowiednio dużo przestrzeni, jeśli to tylko możliwe.

Zabezpieczenie ścian i podłóg

Wilgoć może negatywnie wpływać na kondycję naszego mieszkania. Należy troszczyć się zarówno o wentylację, jak i odpowiednie zabezpieczenie poszczególnych powierzchni. Jeśli chodzi o łazienkę, od lat najlepszym wyborem są płytki hiszpańskie lub płytki ceramiczne włoskie. To doskonały wybór do każdej aranżacji. Charakteryzują się bowiem wysoką odpornością na uderzenia mechaniczne – możemy być pewni, że nawet niefortunny upadek jakiegoś ciężkiego przedmiotu nie uszkodzi naszych płytek. Wpływa to znacząco na estetykę wnętrza.

Kolorystyka płytek hiszpańskich

Płytki hiszpańskie i włoskie występują też w wielu wariantach. Różnią się wzornictwem i kolorystyką, co z kolei daje nam duże pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację wnętrza. Mamy do wyboru płytki hiszpańskie błyszczące, półbłyszczące i matowe. Wiele występuje w postaci monochromatycznej. Sprawdzą się doskonale w aranżacjach łazienek stawiających na minimalizm. W stylu skandynawskim, industrialnym czy nowoczesnym możemy łatwo połączyć je z innym rodzajem materiału wykończeniowego. Dobrze będą prezentować się w połączeniu z jasnym drewnem, które sprawi, że wnętrze łazienki będzie bardziej przytulne. Awangardowe aranżacje chętnie skorzystają natomiast z walorów cegły na ścianę. Nowe kolekcje płytek ceramicznych włoskich i płytek hiszpańskich znajdziemy w ofercie nowoczesnych sklepów internetowych. To rozwiązanie wygodne, bo łatwo możemy przejrzeć dostępne warianty.

  Serwis i naprawa zmywarek Świebodzin - Wyjątkowe rozwiązania dla Twojej kuchni